У случају прекида у испоруци гаса долази до блокаде регулатора притиска.
Да би се гас могао користити у домаћинству, након пуштања гаса у мрежу, потребно је извршити деблокаду регулатора.
Природни гас је идеално гориво које се лако меша са ваздухом, има велику брзину сагоревања, сам процес сагоревања се одвија без дима, чађи, и чврстих честица, те према томе не загађује околину. Производ сагоревања природног гаса је водена пара (цца 80% Вол, са примесама угљендиоксида и азотних оксида и сл.) Природни гас није отрован, није канцероген, лакши је од ваздуха. У добро проветреним просторијама исцурели гас се брзо разиђе. Експлозивна запаљива смеса се ствара у лоше проветреним просторијама. Како је природни гас без мириса, у циљу безбедности, гас који се користи у домаћинству се додаје одорант (меркаптан), односно врши се одоризација (омиришљавање) гаса. Меркаптан има снажан и непријатан мирис, нешкодљив је, а указује на присуство гаса.
На сваком гасном уредјају код горионика, уграђују се аутоматски безбедносна вентилација чија је функција спречавање цурења гаса уколико престане процес сагоревања (у циљу спречавања стварања експлозивне смеше). У случају оштећења разводне мреже у кући или стану, цурењем гаса, осетићете непријатан мирис меркаптана и у том случају је потребно направити проветравање простора у којима се осећа присуство природног гаса, (без паљења или гашења светала или неког другог извора варница, цигарета, и сл) потом затворити главни противпожарни центар који се налази у КМРС по окретању и дистрибуцији у односу на ручице (КМРС окретање и жуте руке).
Корисник гасних трошила је дужан да по упутству произвођача и Ингас-а редовно мења делове који су подложни старењу, обично после две или више година. То су прикључне цеви и заптивачи за гасна трошила. Такође, индивидуални корисници природног гаса су обавези да годишње достављају доказ о исправности димањака од стране овлашћене организације, уколико поседују такав тип потрошача (који користи димњак).
У случају прекида у испоруци гаса долази до блокаде регулатора притиска. Да би се гас могао користити у домаћинству, након пуштања гаса у мрежу, потребно је извршити деблокаду регулатора.
Регулатор типа Пангас

Повући црвени тастер према доле и држати, сачекати пар секунди да остане у положају извученог.
Регулатир типа Унис
Повући трн према смеру приказаном на слици и сачекати пар секунди.

Регулатор типа Елстер
Повући точкић регулатора према себи и сачекати пар секунди.

За регулатор типа Пиетро фиорентини

Погледати видео на линку: https://www.youtube.com/watch?v=Kcm_5mfalm4
По завршетку једне од приказаних радњи потребно је извршити и укуључење апарата (котла и сл.). Котлови савремене конструкције, имају компјутер, чија је функција повећање безбедности и ефикасности рада уређаја. У условима прекида испоруке гаса компјутер улази у блокаду и самим тим потребно је РЕСЕТ-овати котао (компјутер). Ово се врши или једноставним искључењем и укључењем котла или притиском јасно означеног дугмета РЕСЕТ на самом котлу. Уколико и поред наведених радних котао не сагорева гас, или поново улази у блокаду, обавестити дистрибутера гаса и/или сервисера гасног уређаја.
Треба напоменути да се котао „зна” да уђе у блокаду и из других разлога. Један од тих разлога може бити и недостатак воде у термотехничкој инсталацији. Да би се елиминисао овај разлог, потребно је преконтролисати вредност притиска воде у систему. У зависности од типа термотехничке инсталације, ова вредност је оптимална уколико манометар показује од 1-1,5бар. Ово је детаљније објашњено у упутству за кориснике гасних уређаја које Вам доставља испоручилац опреме (котла).